Na západ od Dobříše

předcházející širší oblast následující

Mezi Dobříší na východě, hřebenem Kuchyňky na severu a otevřenou krajinou na jihu se rozprostírá poměrně rozlehlý kus lesa. Terén je jen mírně zvlněný, vlastně spíš rovina; ani byste neřekli, že jste na Brdech. Ten les je zvláštní tím, že vlastně není ničím zvláštní. Jen tím, že je opravdu krásný. Protkaný množstvím cest - širokých pohodlných i takových jen naznačených s hebkým travnatým kobercem. Můžete tam jen tak bez cíle chodit, kam vás napadne, a můžete si být jisti, že žádný pohled se nebude opakovat. Milým zpestřením je několik rozlehlých luk uprostřed lesů, které dovolí doširoka se rozhlédnout a obdivovat krásu stromů z vhodného odstupu.

Na tuto oblast mě upozornil článek Tomáše Krumphanzla na Brdských stránkách. Díky, bylo to dobré doporučení! Nebudu zde oblast popisovat podrobněji ani radit trasu - to udělal Tomáš lépe. Jen připojím svou zkušenost: stojí za to se sem vypravit a udělat si na výlet dost času, nikam nespěchat a dobře se dívat kolem sebe. A když se povede pěkný den, jako třeba o letošním babím létu, s nízkým Sluncem zlatě prozařujícím lehký opar a teple obarvujícím celý svět, je z toho moc hezký zážitek.

1 -- 25 | 26 -- 30

Kliknutím na náhled dostanete větší formáty.

Pýří - hlavní odkaz Sychrovský rybník - hlavní odkaz U Sychrovského rybníka - hlavní odkaz U Sychrovského rybníka - hlavní odkaz Západ Slunce nad Sychrovským rybníkem - hlavní odkaz