předcházející obsah skupiny následující Západní obzor
Západní obzor - větší formát
Výřez z předchozího obrázku. Co všechno vidíme: Především na plató pod námi Pasterku čili po česku Pasterkov. Jak vidno, Poláci se ještě nevzdali rtuťových výbojek. Pod horami v Česku to je samý sodík.

Začněme levou polovinou. Nejbližší česká obec je Machov (bílá tečka vpravo, to je zpoza kopce vykukující věž kostela). Nad ním Bezděkov, o kousek dál Petrovice a Petrovičky. Pak následuje černý hřeben Jestřebích hor oddělující Broumovský výběžek od zbytku Čech. Ale ještě před ním, hned pod Žaltmanem dvě jasná světla - no, napadá mě jedině fabrika na hřebenu mezi Jívkou a Radvanicemi (bývalá "Kuprovka"). A pod tím v údolí světla Stárkova. Překročíme siluetu Žaltmanu a Kolčárky - poslední velké světlo patří pochopitelně Trutnovu. Dál už je vidět jen červený bod Ještědu. A pak celé Krkonoše - nad Žaltmanem Žalý, Černá hora s vysílačem a Jánskými Lázněmi na úbočí, atd. až po Sněžku. Ale to už jsme v pravé polovině.

Kopec nad Pasterkovským kostelem je Lhotecký Šefel. Vpravo od něj svítí Bělý, nad ním černý hřbet Chlumu a lávové jezero Police. Teplice jsou ukryté za Ostašem, zbývá ještě obec pod Studniční horou - to může být jedině Žacléř.

F: říjen 2014, Z: 2014/11   napsat komentář