Poležan

předcházející širší oblast následující

17. března 1986: Ráno fotíme skrz mraky. Máme rozustavenou montáž, takže musím pointovat a současně korigovat i v deklinaci. Zřejmě některá noha trojnožky nebyla úplně na pevné zemi a poklesla. K tomu mráz -17 C, takže horror. Léčba medvědím mlíkem. Přes den mlha, tak spíme a flákáme se v chajdě.

18. března: Ráno focení komety. Hned poté vyrážíme na Poležan. Jsme poněkud apatičtí. Počasí se kazí. Postupně se zatahuje. Od rána je vysoká oblačnost vytvářející halo kolem Slunce, postupně se přidává homogenní opar. Z něj začínají chumelit ledové krystalky. Z Poležanu už nic nevidíme. Na ostrém hřebínku ujíždím a nebezpečně se rozjíždím. Po břiše, rukama a nohama se podařilo zabrzdit těsně nad velikým šutrem. Odpoledne už normálně chumelí. Pokoušíme se naučit Ajnštajna mariáš.

19. března: Připravujeme se na možné zapadnutí. Snižujeme si příděly jídla, k obědu jsou jen slunečnicová semínka (těch máme ještě nadbytek, vzali jsme jich celý pytel; jinak už máme skoro snědeno). Tak o ně hrajeme mariáš. Jenže to by jeden nejmenovaný z nás musel umřít hladem... Taky hrajeme na schizofrenika a vůbec se snažíme nějak si zkrátit čas.

Kliknutím na náhled dostanete větší formáty.

Za rozbřesku - hlavní odkaz Za rozbřesku - hlavní odkaz Za rozbřesku - hlavní odkaz Za rozbřesku - hlavní odkaz Expedice - hlavní odkaz
Halo - hlavní odkaz Cestou na Poležan - hlavní odkaz Cestou na Poležan - hlavní odkaz Strážce - hlavní odkaz Cestou s Poležanu - hlavní odkaz
Cestou s Poležanu - hlavní odkaz