Vzkaz bude zobrazen jako HTML dokument. Při psaní můžete používat HTML kódy - např. <B>-</B> apod. Rozdělení odstavců bude zachováno.
Na Vaše záznamy odpovídám zpravidla e-mailem. Pokud odpověď není zde, nemusí to znamenat, že jsem na podnět nereagoval. :-)
| 18. 02. 2006 12:32 | Petr Kučera zazaba{zavinac}cb[tecka]cz |
![]() |
Ano, přesně takové je karpatské pohhůří v Rumunsku a na Ukrajině. Moc děkuji za krásný den díky vaším forkám. Budu se k nim rád vracet. Kéž mě to nesežere moc času. |
| 09. 02. 2006 17:23 | |
![]() |
Vždycky, když se večer po náročném (aspoň pro mě) dnu ve Stěnách vracíme a koupeme v něm, vzpomenu si na Holanovu báseň "Zuzana v lázni". Ta scenérie byla asi podobná...
-jt- |
| 06. 02. 2006 14:09 | Stanislav Ross rossstanislav{zavinac}seznam[tecka]cz |
![]() |
Vážený pane Moravec,
některé Vaše fotografie jsou vskutku velmi podařené a kvalitní, oceňuji je jako člověk, který o fotografii už ledaccos ví. Nemohu si však odpustit malou poznámku k fotografii z Vambeřic. Z těch pár vět textu jsem vyrozumněl, že jste zřejmě věřící evangelík, což respektuji. Ale proč se pouštíte do hodnocení katolického liturgického prostoru, když mu vůbec nerozumíte. Co se týče Vámi tak neoblíbeného Mariánského kultu, je třeba se podívat do historie (nezaujatě) a zjistíte, že Mariánská úcta třeba zachránila Evropu od rozpínajícího se agresívního islámu, Rakousko od hrozícího sovětského nebezpečí těsně po druhé světové válce atd. V žádném případě Vám nechci vemlouvat názor, že všechno, co je katolické je správné, ale proč urážet cítění svého bližního! Právě proto působíme na své okolí nevěrohodně, když se my, křesťané, hádáme mezi sebou. Máme přece jednoho Boha a jednoho Krista! Přeji Vám dobré světlo! |
| 12. 02. 2006 22:06 | odpověď: |
| Omlouvám se panu Rossovi i ostatním návštěvníkům za mnohomluvnou odpověď. Ale jde o
věci, které je třeba vyjasňovat... První a hlavní předpoklad (abychom si rozuměli):
A přiznám se, že politická i církevní korektnost je mi velmi cizí. Mám za to, že kontroversní
Nyní k věcnému obsahu:
Těchto pár poznámek samozřejmě nevyčerpává otázku - o vztahu eklesiologie a architektury
To mě přivádí k poznámce o mariánském kultu. V tom komentáři jsem se to snažil trochu
Ovšem Váš názor na historickou roli mariánské úcty v souvislosti s obranou proti islámu a
A poslední polemická poznámka: Vnitrokřesťanské "hádání mezi sebou" nepovažuji narozdíl
No, je mi jasné, že se Vám mnohé z napsaného nebude líbit. Ke klidu by mi stačilo jediné:
| |
| 05. 02. 2006 13:26 | Iva Rozumová iva[tecka]rozumova{zavinac}centrum[tecka]cz |
![]() |
Moc pěkné fotografie vyztihující genius loci Klůčku. Jako malá jsem Klůček často navštěvovala s rodiči a příbuznými, chodili jsme sbírat místní krásné křemenáče, velké hřiby a podhříbky. Na stráni k Hlavňovu bývalo spousty malin, ostružin a borůvek. V Klůčku jsem měla malé pískovcové jeskyňky, kam jsem si ukládala dětské poklady a vždy po zimě další rok je zase nacházela netknuté.Moc děkuji za přiblížení míst blízkých mému srdci.
Nyní žiji již 40 let v Praze a ráda se do těchto míst prostřednictvím Vašich fotografií dívám. Pokud pořádáte nějaké výstavy prosím o upozornění. Děkuji. |
| 12. 02. 2006 21:03 | odpověď: |
| Ty křemenáče a hříbky tu nacházíme pořád. Tak až se sem zase vypravíte vzpomínat, zastavte se u nás na čaj - v Hlavňově pod pískovnou. Zrovna včera byla zase taková nádherná mlha, Klůček je přikrytý sněhovou peřinou. | |
| 04. 02. 2006 17:01 | Josef Vašíček juli[tecka]vasickova{zavinac}quick[tecka]cz |
|
Vážený pane. Je to ohromné. Také já se pokouším fotit přírodu jak ji vidím. Jsem začínající amatér v pokročilém věku - 60 let. Možná jste mne ispiroval a časem se taky pochlubím.J.Vašíček | |
| 12. 02. 2006 21:02 | odpověď: |
| To je pěkné, začínat v pokročilém věku. Strom života se pořád zelená. :-) Těším se na Vaše fotky. | |
| 30. 01. 2006 19:25 | Marten http://www.marten.estranky.cz/ |
| Parádní fotky pírodu mám rád :) | |
| 31. 01. 2006 09:32 | odpověď: |
| Koukám na Tvoje stránky - bezva, jen tak dál! Šupem s nima mezi odkazy.
Konečně někdo, kdo se nebojí vystavit větší formáty. | |
| 21. 01. 2006 19:33 | Leoš Hrdlička leonoel{zavinac}volny[tecka]cz |
| Díky z velmi pěkné fotky. Zavítal jse tady náhodou. Škoda jen, že pohodových stránek není na internetu více.
Možná by bylo pro Vás (a posléze i pro ostatní) zajímavé nakouknout na tuto adresu a přidat některé Vaše fotografie: http://www.fotoaparat.cz/index.php?r=25&rp=1&gal=cat&galcat=0 Leon | |
| 23. 01. 2006 11:35 | odpověď: |
| Díky za doporučení. Galerii na Fotoaparat.cz znám, ale záměrně se jí vyhýbám. Právě proto, že je tak dobrá :-) - z vlastní zkušenosti vím, jakým žroutem času se dokáže stát. Možná, až budu v důchodu. :-) | |
| 19. 01. 2006 23:22 | Václav Balík |
![]() |
Je cítit čerstvý vzduch s vůní podzimního listí! |
| 21. 01. 2006 03:32 | odpověď: |
| Díky za nejvyšší možné ocenění té fotky. Přesně tohle je jejím smyslem a ambicí. | |
| 19. 01. 2006 14:18 | Ilona Hradilová hradilova13{zavinac}seznam[tecka]cz |
![]() |
Děkuji za krásný zážitek při pohledu na záběr kostelíku v pro mne neznámé krajině.Na Vaše stránky jsem se dostala náhodou, protože mne zajímají církevní stavby. Ovšem kostelíky zasazené v úžasné krajině jsou estetickým potěšením pro duši. Přeji mnoho zdařilých pohledů, které přinášejí v současné době mnoho pozitivního.Ilona. |
| 21. 01. 2006 03:29 | odpověď: |
| Děkuju a přeju mnohý požitek z pohledů na sakrální stavby.
Tohle posvěcování významných míst v krajině máme po předcích z velice dávné minulosti. Snažíme se tím dát smysl našemu životnímu prostoru. Však mnoho kostelů je na místech starších pohanských svatyň (včetně přejaté symboliky - zasvěcení kostelů není nijak náhodné, obvykle přeznačuje nějaký původní kult). Křížek, kaplička nebo jen "svatý obrázek" na stromě mi potvrzuje, že ona krajina působila na naše předky stejnou naléhavostí jako na mě. Je to moc pěkné zjištění a pocit. | |
| 19. 01. 2006 10:06 | Bard z Brd |
![]() |
Vlk zdrh z Brd.
Blb! Strh smrk, z mlh vtrh skrz strž v tvrz srn. Zhlt hrst zrn skrz krk. Pln zrn vsrk hlt z vln. Vlk krk, prd, zmlk, zvlh, zmrz - smrt! |
| 21. 01. 2006 03:21 | odpověď: |
| Jaké z toho plyne poučení?
1. Neutíkejte z Brd! Všude jinde číhá nebezpečí (nebo práce). 2. Nenechte si svými lepšími polovičkami vnutit zdravou stravu ze zrní. Špatně byste dopadli. | |
| 19. 01. 2006 01:08 | riju riju{zavinac}kvalitne[tecka]sk |
| nadherne fotky vasej krasnej domoviny... | |
| 21. 01. 2006 03:19 | odpověď: |
| Vašej tiež. :-) Těšim sa na ďal'šie vandre po Slovači. | |
| 18. 01. 2006 15:19 | |
![]() |
Vlk z Brd zdrhl, blb... Zhltl hrst zrn, vrhl prst v krk, strhl smrk, zvlhl, zmrzl...
(Tvořivý čtenář nechť zkusí pokračovat...) -jt- |
| 15. 01. 2006 18:20 | Jarka Straková jarka[tecka]strakova{zavinac}seznam[tecka]cz |
| Pane Moravče, moc hezké fotky, potěšily oko i dušičku. Zase se někdy přijdu podívat. :-) | |
| 16. 01. 2006 10:11 | odpověď: |
| Přijďte :-) Teď bude chvíli pauza (moc jiné práce), ale koncem ledna nebo v únoru zas něco přibude. | |
| 11. 01. 2006 23:52 | |
![]() |
Pro vyjádření takové krásy člověk nenachází slova.... |
| 16. 01. 2006 10:10 | odpověď: |
| :-) | |
| 09. 01. 2006 15:09 | Jarka Drechslerová http://www.artmajeur.com/ludvika/ |
| člobrdo!!! tedy to jsou tááák nadherné fotky.
Krásná rodinka, voňavá příroda... | |
| 11. 01. 2006 15:48 | odpověď: |
| Díky! Hezky malujete. :-) | |
| 06. 01. 2006 17:44 | jaci |
![]() |
Koukám na ty fotky jak to máš krásně udělané ale ty fotky nemají chybu |
| 07. 01. 2006 20:24 | odpověď: |
| Díky! | |
| 04. 01. 2006 16:29 | |
![]() |
Přidal bych k fotkám na Velké kupě,že v pozadí je vidět Sněžka,jinak je to supr. |
| 07. 01. 2006 20:24 | odpověď: |
| U některých to je, tady jsem byl zrovna línej. :-) Díky za návštěvu. | |
| 01. 01. 2006 08:05 | atheba{zavinac}hislands[tecka]com http://contactos.axadune.com |
| Cool homepage! Thanks for your hard work in this homepage! | |
| 29. 12. 2005 15:08 | Szymek Wróblewski mswsoft{zavinac}o2[tecka]pl http://www.szymekinteractive.end.pl |
![]() |
Też tu byłem... jest doprawdy pięknie. Super zdjęcia. Dziękuję za stronę. Pozdrawiam ;) |
| 04. 01. 2006 10:36 | odpověď: |
| Děkuju a zdravím též. | |
| 28. 12. 2005 12:15 | Kurt tnemec{zavinac}email[tecka]cz |
![]() |
supeeeer. uplne jak obraz! kde to je? |
| 04. 01. 2006 10:35 | odpověď: |
| No, je to u cesty z Modřanské rokle do Cholupic. Ale může to být úplně kdekoliv. :-) | |
1-20 21-40 41-60 61-80 81-100 101-120 121-140 141-160 161-180 181-200 201-220 221-240 241-260 261-280 281-300 301-320 321-340 341-360 361-380 381-400 401-420 421-440 441-460 461-480 481-500 501-520 521-540 541-560 561-580 581-600 601-620 621-640 641-660 661-680 681-700 701-720 721-740 741-760 761-780 781-800 801-820 821-840 841-860 861-880 881-900 901-920 921-940 941-960 961-980 981-1000 1001-1020 1021-1040 1041-1060 1061-1080 1081-1100 1101-1120 1121-1140 1141-1160 1161-1180 1181-1200 1201-1220 1221-1240 1241-1260 1261-1280 1281-1300 1301-1320 1321-1340 1341-1360 1361-1380 1381-1400 1401-1420 1421-1440 1441-1460 1461-1480 1481-1500 1501-1520 1521-1540 1541-1560 1561-1580 1581-1600 1601-1620 1621-1640 1641-1660 1661-1680 1681-1700 1701-1720 1721-1740 1741-1760 1761-1780 1781-1800 1801-1820 1821-1840 1841-1860