Vzkaz bude zobrazen jako HTML dokument. Při psaní můžete používat HTML kódy - např. <B>-</B> apod. Rozdělení odstavců bude zachováno.
Na Vaše záznamy odpovídám zpravidla e-mailem. Pokud odpověď není zde, nemusí to znamenat, že jsem na podnět nereagoval. :-)
| 26. 07. 2016 20:32 | jana |
 |
myslím, že je to tohle http://botany.cz/cs/ligusticum-mutellina/ |
| |
| 23. 07. 2016 20:07 | Hana Vernerová Roman Verner |
 |
PRIMA pohled rád bych ho také viděl,ale mám již přes 81 let a nemocné srdce tak mi to nejde |
| |
| 22. 07. 2016 22:42 | |
 |
Asi alpská, ve Švýcarsku jich je dost.
Olda |
| |
| 22. 07. 2016 22:41 | |
 |
Jo, všivec přeslenitý.
Olda |
| |
| 22. 07. 2016 22:37 | |
 |
Hořec tečkovaný, je ho dost i v Tatrách.
Olda |
| |
| 22. 07. 2016 06:11 | Lahvák |
 |
Řek bych Kuklík, nejspíš plazivý. Nebo snaživý? |
| |
| 22. 07. 2016 05:06 | Lahvák |
 |
Brr, to vypadá studeně! |
| |
| 22. 07. 2016 05:00 | Lahvák |
 |
To vypadá na ňákej poniklec, nejspíš Pulsatilla Alpina. |
| |
| 21. 07. 2016 23:38 | kroupa Bohumil kroupa46{zavinac}email[tecka]cz |
 |
To je úročník bolhoj Honzo.
Vytrvalá bylina, lodyhy chlupaté,listy podlouhlé, vejčité až kopinaté, koncový list mnohem větší, než postranní. Květy nahloučené, bleděžluté až červenavé. Kvete od k května do srpna na výslunných stráních, loukách a světlých strání. Proměnlivá rostlina, rostoucí od nížin, vysoko do hor.
Dříve byl hojně pěstován jako tzv "žlutý jetel". |
| |
| 21. 07. 2016 23:27 | kroupa Bohumil kroupa46{zavinac}email[tecka]cz |
 |
to je asi žlutý jetel |
| |
| 21. 07. 2016 23:26 | kroupa Bohumil kroupa46{zavinac}email[tecka]cz |
 |
Nějaká orchidej to určitě je, protože takových u nás roste více druhů. |
| |
| 21. 07. 2016 23:25 | kroupa Bohumil kroupa46{zavinac}email[tecka]cz |
 |
asi horská Honzo. |
| |
| 21. 07. 2016 23:24 | kroupa Bohumil kroupa46{zavinac}email[tecka]cz |
 |
To bude asi blínová kýchavice. |
| |
| 21. 07. 2016 23:23 | kroupa Bohumil kroupa46{zavinac}email[tecka]cz |
 |
Snímek je to parádní Honzo a jako profil 100%centní. |
| |
| 21. 07. 2016 23:17 | kroupa Bohumil kroupa46{zavinac}email[tecka]cz |
 |
krásný labuťák, křídla má jak anděl. |
| |
| 21. 07. 2016 23:13 | kroupa Bohumil kroupa46{zavinac}email[tecka]cz |
 |
Krásné snímky jezírka v lomu Honzo.
Také u Bruntálu máme bývalý lom ve Valšově. ( 7km od Bruntálu směrem na Olomouc ), je tam také jezírko a přístup jen z jedné strany, jinak asi ve tvaru podkovy jsou vysoké, příkré, kamenné stěny. Ve valšovském lomu se občas někdo koupe a co v tom co máš na snímku, také se tam koupou? asi nevíš.Ale voda je tam pěkná. |
| |
| 21. 07. 2016 23:01 | kroupa Bohumil kroupa46{zavinac}email[tecka]cz |
 |
Tak, tento snímek je opravdu vydařený. Vidím, že tady jim strom nevadil a zřejmě tady lidé drží tradice a zvlášť, když zůstal jenom jeden. Je vidět komu přirostla příroda k srdci. |
| |
| 21. 07. 2016 22:56 | kroupa Bohumil kroupa46{zavinac}email[tecka]cz |
 |
Zdravím Honzo.
Je to pěkný snímek.Ale i u nás u Bruntálu byly v poli 4 lípy, vysazené do čtverce s odstupem asi 2,5m ale nakonec je skáceli, nevím proč asi překážely při orání, nebo setbě obilí. určitě to mělo nějaký důvod je takto vysadit ale je to bohužel pryč. Bob. |
| |
| 21. 07. 2016 16:35 | |
 |
Asi nějaký kozlík.
Kája |
| |
| 21. 07. 2016 16:33 | |
 |
Pravděpodobně jde o všivec přaslenatý Pedicularis verticillata. Kája |
| |